Diakónusok vasárnapja – Vargáné Tárnok Anna diakónusunk gondolatai a Reformátusok Lapjából

A Reformátusok Lapja 27. számában jelent meg az interjú a diakóniai szolgálatról Vargáné Tárnok Annával, olvassátok szeretettel!

A diakóniához elhivatottság kell, hit és élő kapcsolat Istennel. Ebből táplálkozik a hivatás, a szolgálni akarás. A diakónus nem jótékonykodni akar, hanem Isten vezeti, az ő szeretetéből merít, úgy munkálkodik – vallja Vargáné Tárnok Anna, a Budai Református Egyházközség diakónusa, aki szerint nem a diploma tesz valakit e szolgálatra alkalmassá. Július első vasárnapján a diakónusoknak mond köszönetet az egyház. Egy segítő beszélgetésnél egy szakembernek el kell határolnia a magánéletét a szakmai tevékenységétől. A lelki beszélgetésnél viszont hitbeli megéléseink megosztása teszi nyitottá a másikat. Vargáné Tárnok Anna is úgy érzi, kliens és segítő kapcsolata helyett lelki kapocsra van szükség testvér és testvér között.