• Isten szeretet

„Áldott az Isten, a mi Urunk Jézus Krisztus Atyja, az irgalom Atyja és minden vigasztalás Istene, aki megvigasztal minket minden nyomorúságunkban.”
    (2Korinthus 1,3–4)

TEMETÉS

Temetési szolgálat

Temetési szolgálatra való kérést, kérjük küldje el az info@gyulekezet.hu e-mail-címre. Kérjük, hogy ez a levél néhány szóban tartalmazza a temetés időpontját, helyét, a temetést bejelentő személy elérhetőséget. Ha megkaptuk levelét, lelkészeink közül keresni fogja, aki a szolgálatot elvégzi. Vele egyeztetett időpontban, egy személyes találkozás során történő beszélgetésben felvesszük a szükséges adatokat, melyeket az anyakönyvezéshez és részben a szertartáshoz használunk. Beszélgetünk az elhunytról, hogy együtt készüljünk arra a napra és szertartásra, mellyel utolsó útjára kísérjük.

Adatok, melyekre a beszélgetés során szükség lesz:

• temetés időpontja, helye
  • halál időpontja, oka
  • elhunyt neve, születési helye és ideje, vallása, foglalkozása, családi állapota, utolsó lakcíme
  • bejelentő neve, lakcíme, telefonszáma
  • búcsúznak tőle (a családtagok megemlítéséhez)
  • az elhunyt élete, személyes információk, Istennel, gyülekezettel való kapcsolata

A beszélgetés során van lehetőség a gyászolóban felmerülő egyéb kérdéseket is feltenni.

A gyászt hordozók számára gyászcsoportba való jelentkezésre vagy egyéni lelkigondozásra van lehetőség.

Az Úr Jézus Krisztus kegyelme, Istennek szeretete és a Szentlélek közössége legyen a gyászolókkal!

info@gyulekezet.hu