Állatkerti kirándulás a kárpátaljai menekült családokkal

Délelőtt fél tízkor a Széll Kálmán téren találkoztunk a Zugligeti úti menekült családokkal és két kísérőjükkel. Várakozás közben az állatkertre hangolódásképpen galambetetés volt a gyerekek programja. 🙂 Mindenki izgatottan várta az indulást. A szülők már egy nappal előtte elkészítették a limonádét és szendvicseket. Izgalmas utazás várt ránk az állatkertig: mozgólépcsőzés, metrózás (1-es,2-es), majd buszozás után séta a Városligetben a bejáratig. A bejáratnál csatlakozott hozzánk néhány gyülekezeti tag, akik segítőknek jelentkeztek. Itt jegyvétel után megbeszéltük a programot, készítettünk egy közös képet, majd kisebb csapatokra oszlottunk, és indult is a móka. Egyik csoport a fóka-show-val kezdte, másik fagyizni/kürtőskalácsozni ment. A különleges állatok megtekintése mellett volt állatsimogatás, és játszóterezés. Nemcsak a gyerekek, de a felnőttek is nagyon élvezték a programokat. Többek között cápa-sulit, zsiráfot, elefántot, zebrát, tevét láthattunk. Gyorsan el is ment az idő. Hálásak vagyunk Istennek a jó időért, és az Ő jó szervezéséért ugyanis pont indulás előtt kicsivel esett pár csepp eső. Hazafelé menet betértünk egy McDonalds-ba ebédelni. Ez is egy élmény volt. 🙂 Kipróbáltuk a trolit és a villamost is. Út közben jókat beszélgettünk. 3 után köszöntünk el egymástól a Széll Kálmán téren. Mindenki nagyon hálás volt a szombati állatkertes programért. Ezúton is köszönjük a lehetőséget!

Hálás köszönet Szűcs Tamásnak és kollégájának Daróczi Gyulának a sok segítségért, és gyülekezetünk tagjainak: Luzsicza Fanninak, Kollár Zsuzsának, Tóth Emesének, illetve Varga Attilának.

Vargáné Tárnok Anna

A program a Magyar Református Szeretetszolgálat támogatásával valósulhatott meg.