Sipos Endre kiállításmegnyitó 09.29. 11:00

Szent György hegyi meditációk címmel nyílik tárlat 2024. szeptember 29-én 11 órakor a Szilágyi Dezső téri templom gyülekezeti nagytermében.

A kiállításra Sipos Endre  festőművész legutóbbi alkotásaiból válogattunk.

Sipos Endre festészetére jellemző a transzcendentális jellegű képalkotási mód: „képi kövületeket” alkot; a mindennapi tapasztalatokon túli történéseket, eseményeket, a káoszból a rend felé vezető út lépéseit tárja fel. Munkái absztrakt kompozíciók, ősképek, titkos vizuális jelek, hieroglifa együttesek, vizuális szimbólumok éppen úgy emberi létünk részei, attribútumai, mint a látvány képei. Sipos Endre az alkotás mellett rendszeresen nyit meg kiállításokat, tanulmányokat ír, tanárként, művészeti íróként is ismert.

A megnyitón Sipos Endrével Vincze Petronella beszélget alkotásról, alkotói folyamatról, életfilozófiáról, művészetről.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt.