Esküvő | Budai Református Gyülekezet
Esküvő

Kedves Jegyespárok!

Szeretettel köszöntünk a Budai Református Gyülekezetben!

Ha esküvő után érdeklődtök, a következőket kérjük:

(Ha előzetes kérdésetek van, érdeklődjetek telefonon 0630 3370659-es számon hétfőn 17-18 óra között)

Kérjük, hogy néhány adatot küldjetek meg magatokról itt

A 0630 3370659- es számon hétköznap  9-12 között egyeztessetek időpontot egy lelkésszel való beszélgetéshez.

A házasságról

A házasságot Isten adta az embernek, még a teremtés hajnalán. “És látta az Úr Isten, hogy nem jó az embernek egyedül lenni…” Ezért teremtette az embert férfivá és nővé,  mert ketten képesek csak az Isten képmását kiábrázolni. Ott jelenik meg az Isten képmása, létezésének lényege, ahol egy férfi és egy nő az Isten által elképzelt és nekünk ajándékozott önzetlen, önfeláldozó, önátadó, nyitott, őszinte, öröm- és bizalomteljes szeretetkapcsolatban tud együtt élni.

A házasságkötést egyházközségünkben felkészítés, ún. jegyesoktatás előzi meg, ahol az Istentől kapott fenti értékekről hallhatnak és beszélgethetnek a jegyespárok.

A magyar polgárjogi törvények szerint a Református Egyház nem köt házasságot, azt csak anyakönyvvezető köthet. Templomunkban a már megkötött házasságok megáldása történik istentisztelet keretében. Az esküvői szertartás megtartásának egyik feltétele, hogy a jegyespár részt vesz az esküvőt megelőző felkészítéseken.

Esküvői naptár