Tavaszi nagy könyvolvasás | Budai Református Gyülekezet
Tavaszi nagy könyvolvasás

Kedves Gyülekezeti Tagok, Érdeklődők!

Húsvét és pünkösd között ismét egy nagy könyvolvasásra invitálunk Titeket. Ezen a tavaszon lehetőségetek lesz arra, hogy egy-egy könyvet közösen olvassunk el, és osszuk meg a vele kapcsolatos élményeinket, gondolatainkat. Ehhez csupán az elköteleződésetekrere van szükség, hogy a megbeszélt tematika, és egyeztetés szerint olvasunk, hogy haladni tudjunk, és ne fosszuk meg egymást értékes hozzászólásainktól. A találkozásaink online történnek majd!
A választás most pedig a tiétek, hogy melyik könyv olvasásába szeretnétek becsatlakozni. Várunk szeretettel!

Jelentkezési határidő: 2021. április 15.

Thaly Tünde
Gary Thomas: Megszentelt utak
Téma: Hallottál már a lelki temperamentumokról? Vajon miért van ennyi felekezet, vagy miért érezzük néha laposnak, üresnek a lelki életünket? Tudjuk, hogy hogyan közeledjünk Istenhez, vagy folytonosan ezzel küzdünk időről időre, és nem találunk megnyugvást? Gary Thomast is feszítették ezek a kérdések. Végül lett belőle ez a könyv. amiben 9 megszentelt útról ír. Ezek az utak segíthetnek nekünk ebben a vágyakozásunkban, megtalálni utunkat, amin közeledni tudunk.
(természetkedvelő, érzékelő, hagyománytisztelő, aszkéta, aktivista, gondoskodó, rajongó, szemlélődő, intellektuális +összetett).
Ha meg szeretnéd ismerni melyik vagy, és beszélgetnél róla a könyv alapján, köztünk a helyed, olvassunk együtt!
Csoportalkalmak: 6 online alkalom; hetente KEDD, vagy 2 hetente KEDD
Csoportlétszám: min 3 fő – max. 10 fő

Csatári Bíborka
Lee Strobel: A Jézus-dosszié. Egy oknyomozó újságíró interjúi a történelem legnagyobb rejtélye körül. Harmat Kiadó, 2019
Téma: Jézus személye és az evangéliumi beszámolók történelmi hitelessége.
Egy izgalmas út végigjárására kapunk lehetőséget, hogyan lesz egy ateistából Jézus Krisztust követő. Olyan interjúkötet, amelyben az író neves tudósokkal beszélget és keresi kérdéseire a választ.
Várok mindenkit szeretettel, akik egy csoport-beszélgetésben nyitottak ilyen kérdések megvitatására és a bizonyosságok összegyűjtésére.
A könyv E-könyv formájában is beszerezhető.
Csoportalkalom: hetente, hétfő vagy szerda, 19.00-20.30
Csoportlétszám: 8 fő

Sáfrán Zsuzsanna
Albert Y. Hsu: Hátrahagyottak- Gyász öngyilkosság után, Harmat kiadó, 2015.
Téma: Miként viszonyuljunk az öngyilkossághoz, mint keresztyének? Milyen terhet jelent ez a hátramaradottaknak?
Inkább tanítás a témáról, mint gyászfeldolgozás, persze van ilyen hatása is.
Várom azok jelentkezését, akiket foglalkoztat a téma, találkoztak az öngyilkossággal családban vagy ismerősi, baráti körben.
Csoportalkalom hetente hétfő este 7- 8,30-ig, 5 találkozás.
Csoportlétszám: 5 fő

Illés Dávid
Nehéz kérdések a keresztyénségről
Vasárnap esti istentiszteleten kezdődő igehirdetési sorozat témáiról való beszélgetés. Hetente vagy kéthetente kedd este 20 órakor online. Könyv olvasása nem szükséges, de lehet: T. Keller: Hit és kételkedés. Az esti istentisztelet igehirdetését meg kell hallgatni, kijegyzetelni.
Csoportlétszám 5-10.
Első alkalom: április 20.

Jelentkezés: Űrlap link