December 14-én tartottuk meg az adventi közös alkalmunkat a Batthyány téri máltai idős otthonban.

Évközben három I. kerületi felekezet önkéntesei szolgálnak az intézményben, beosztva egymás között a szerda délutánokat. A katolikus Szent Anna templomból a hónap első szerdáján jönnek alkalmat tartani. A hónap második szerdáján a Szilágyi Dezső téri református gyülekezet, míg a hónap harmadik szerdáján a Bécsi kapu téri evangélikusok szolgálnak.  A negyedik szerdán Sepsi Krisztina református kórházlelkész vezetésével úrvacsorai közösségben lehetünk.
Adventben az utolsó szerdai alkalomra minden felekezet eljöhet, hogy egy évben egyszer a szolgálok is találkozhassanak egymással.
Ezen az alkalmon köszönjük meg az otthonban dolgozó nővérek szolgálatát is, akik segítenek az időseknek eljutni az alkalomra.
Áldott együttlét volt a mostani is. Sokat jelent ez a bentlakók számára. Köszönet Tárnok Anna diakónusunk gitáros szolgálatáért.