Ökumenikus istentisztelet a Fiumei úti sírkertben

2022. szeptember 1-jén a Fiumei úti sírkertben ökumenikus istentisztelet keretében emlékeztünk meg Pecz Samuról, templomunk 100 éve elhunyt építészéről. Az istentiszteleten Aradi György evangélikus, Czire Szabolcs unitárius és Molnár Péter református lelkipásztor hirdette Isten üzenetét. Az emlékezés virágait gyülekezetünk részéről Molnár Péter Szakál Ferenc építész-presbiterrel helyezthette el a Pecz család obeliszkjénél. Galéria:

 

A rendezvényt a Pecz Samu által tervezett három budapesti templom gyülekezete: a Budapesti Unitárius Egyházközség, a Budai Református Egyházközség, és a Budapest-Fasori Evangélikus Egyházközség és a Nemzeti Örökség Intézete szervezte.

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.