Szolgálat a budai Asszonykörben – generációk találkozása a segítő szolgálatban | Budai Református Gyülekezet

Szolgálat a budai Asszonykörben – generációk találkozása a segítő szolgálatban

IMG_0365

A Tisztás közösség fiataljai csütörtökön a budai  Asszonykörben jártak, és segítettek az idős testvéreknek a használt pulóverek bontásában.
A 72 óra kompromisszum nélkül önkéntes programba ugyan nem tudtak regisztrálni a feladattal, mert az csak pénteken kezdődik, de azért lelkesen eljöttek és segítettek, hogy az erdélyi Emmaus gyermekotthon szobáiba a bontott fonalakból takarók készülhessenek!
Része ez a szolgálat az Ökogyülekezeti programnak is, és a “Szeretetszálak határok nélkül ” határon túliakat támogató karitatív programnak is.
Az idős testvéren nagyon örvendeztek a fiatalok jelenlétének, segítségének. Jó alkalom volt ez a generációk találkozására is, egymással való barátkozásra!  Az első ilyen találkozásunk még májusban a Szeretethídban volt, de azóta már több alkalommal ellátogattak a fiatalok az idősekhez. Máskor is várjuk őket, nagy szeretettel!
IMG_0366
IMG_0370