Családi bölcsőde | Budai Református Gyülekezet

Szeretethíd 2015

Régebbi mellékletek:

Egy éves a Csana  Szeretethíd 2013 Farsang 2013

“Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket, és ne akadályozzátok őket, mert ilyeneké az Isten országa.” Lukács 18, 16

Családi bölcsőde vezető: Árvainé Fördős Katalin óvoda és fejlesztő pedagógus

Helyettes: Árvai Katalin óvodapedagógus

Munkatársaink:

Mózes-Horváth Ingrid óvodapedagógus, e-képviselő

Geng Évi családi bölcsőde vezető

Zsigmond Dóra segítő

EVS önkénteseink:

László Melinda

Sipos Tábita

A   családi bölcsőde küldetése, missziós nyilatkozat:

A kis létszám miatt lehetőségünk van, hogy a gyermekeket egyéni igényeknek, érdeklődésüknek, fejlettségüknek megfelelően, szeretettel, szeretetben fejlesszük.

Számunkra minden gyermek ajándék és hálásak vagyunk, hogy életük része lehetünk. Munkánk egyben szolgálat is és reményeink szerint a családi nevelés kiegészítője, támogatója.

Családi bölcsődénk a Szilágyi Dezső téren üzemel, jól felszerelt, világos babaszobában. A gyermekeknek sokféle játék áll a rendelkezésükre, de a legfontosabb a velük foglalkozók szeretete, képzettsége.

Egyházi intézmény lévén külön gondot fordítunk a szeretetteljes, elfogadó, befogadó légkörre és a valódi értékek átadására. Így szolgálatunk középpontjában a kisgyermek és közvetett módon az őket nevelő családok állnak. Egyházi jellegünknél fogva az egész család életének támogatását célozzuk meg. Olyan 12. hónapjukat betöltött gyermeket várunk, akiket szüleik szeretnének biztonságban, jó körülmények között tudni, szerető gondoskodásban részesíteni. Családi bölcsődénk nevelő, gondozó intézmény, s mint ilyen a gyermeki személyiség kibontakoztatására, nevelésére és fejlesztésére törekszik. A gyermekek fejlődését tudatosan tervezett és szervezett nevelési, gondozási helyzetek megteremtésével tesszük lehetővé, segítjük elő.

Nevelési alapelveink között meghatározó: a gyermeki jogok és személyiség tisztelete, elfogadása, szeretete és megbecsülése, mely a gyermekek egyéni képességeinek kibontakoztatását jelenti.

Cím: Budapest 1011 Szilágyi Dezső tér 3

Fenntartó: Budapest-Budai Református Egyházközség – Illés Dávid esperes