Húsvét hajnali istentisztelet ápr 21. reggel 5:15 | Budai Református Gyülekezet

Húsvét hajnali istentisztelet ápr 21. reggel 5:15

2019. április 21.  húsvétvasárnap,  reggel 05:15-kor.
Templom

hajnaliit„Christos anesti! Aleithos anesti!” – Krisztus feltámadt! Valóban feltámadt!
Szeretettel várunk minden kedves testvérünket húsvét vasárnap a hajnali istentiszteletre, ahol Krisztus halálból való feltámadását ünnepeljük!
A hajnali istentisztelet sajátossága, hogy teljes sötétségben kezdődik, és a Nap felkelte után világosságban ér véget, ami szimbolikusan kifejezi, hogy a halál, a sötétség, a mélység nem tudta fogva tartani a mi Urunkat, feltámadásával legyőzetett a halál. Az istentiszteleten fontos bibliai szövegrészek hangzanak el a teremtés, a bűnbeesés, a mélység és a feltámadás témájában.

Kérünk mindenkit, hogy időben érkezzen, hogy az istentiszteletet gyertyagyújtással, megérkezéssel együtt pontosan 5:15 órakor el tudjuk kezdeni.
Az istentisztelet finom húsvéti reggelivel folytatódik a gyülekezeti nagyteremben.

Hogy senki ne maradjon éhen, kérjük a részvételi szándékot ide kattintva jelezze.