Hospice, betegápolás szakmai nap* | Budai Református Gyülekezet

Hospice, betegápolás szakmai nap*

Szeretettel várjuk a kedves érdeklődőket az otthoni betegápolás, hospice ápolás szakmai napunkra ((nem kredites)) 2018. október 27-én, szombaton, 9:30-tól a Budai Református Gyülekezet nagytermében! (I.kerület Szilágyi Dezső tér 3.)

Segítségül kaphatnak a testvérek információkat, gyakorlati tanácsokat hosszú ideje beteg, ill. haldokló, ismerősük, családtagjuk gondozásához. Mentálhigiénés, lelkész előadóink felkészítést nyújtanak a búcsú pillanatára, hogyan kísérhetik lelki életét eddig a pillanatig mind a betegnek, mind pedig a családja tagjainak. Illetve feltehetik kérdéseiket a témával kapcsolatban akár személyes, akár csoportos módon.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

A regisztrációs link:

A nap programja:
9:30-gyülekező
10:00-áhítat (Háromszéki Botond)
10:10-onkológia (Onkológiai Intézettől vendég előadó)
10:40-ápolási gyakorlat (dr. Patócs László)
11:00-szünet
11:15-“házigondozás, -ápolás, hospice szolgálat” -előadás (Varga Márta)
11:45-haldokló beteg, ill. családja lelki kísérése, felkészítése a búcsúra, gyászterápia -előadás (Háromszéki Botond)
12:15-kérdések, “útravaló”
13:00-ebéd
Ebéd után személyes beszélgetés 16:00-ig, aki még szívesen marad.

Szeretettel várjuk a testvérek könyvajánlóját, szóróanyagait, egyéb fontos írásait, amiket szívesen megosztanának velünk. Fénymásolásra, szkennelésre van lehetőség a gyülekezet irodájában.

Tárnok Anna és a szervezők

06306200903