Hírek, események | Budai Református Gyülekezet

Hírek, események

PRESBITER TOVÁBBKÉPZÉS NEM CSAK PRESBITEREKNEK:  Bp. Déli Református Egyházmegye Presbiteri Szövetsége presbiterképzésének következő előadása szeptember 9-én, szombaton 10 órakor lesz a Nagyvárad téri gyülekezetben.  A“Református vagyok” sorozat mostani előadásának címe: – Sola gratia, előadást tartja: prof. Balla Péter a KGE rektora. Az alkalom kb. 12.30 h-ig tart. Mindenkit szeretettel várunk.

Iskolaeszközöket, tisztító szereket gyűjtünk az erdélyi Emmaus gyermekotthon lakói számára! Bármilyen füzet, toll, ceruza, színesek, festékek, iskolatáska lehet. (Használt is, ha jó állapotú). De elfogadunk tisztálkodó eszközt is, főleg mosószert, de szappant, fogkrémet, sampont is. Az adományokat szeptember 12-ig kérjük eljuttatni a diakóniai gondnokhoz, mert a Haypál Alapítvány által szervezett gyülekezeti erdélyi kiránduláson szeretnénk magunkkal vinni. Érdeklődni: 30-618-1069-es telefonon vagy a diakonia@gyulekezet.hu e-mail címen lehet.

Köszönjük a gyülekezet tagjainak a felvidéki református  óvoda és iskola szeptemberi beindításához nyújtott segítségét. Ma délután visszük el és adjuk át nekik a szerda óta összegyűlt adományokat. SDG!

A Tabulatúra régizene klub első alkalma szeptember 25-én, hétfőn 19 órakor lesz a nagyteremben. Mindenkit szeretettel várunk!