Győrffy Sándor kiállítás megnyitója Budán | Budai Református Gyülekezet

Győrffy Sándor kiállítás megnyitója Budán

Tisztelettel meghívunk minden kedves érdeklődőt 2018 október 7-én, vasárnap 12 órára a Budai Református Egyházközség gyülekezeti nagytermébe Győrffy Sándor képzőművész “ÜZENETEK” című kiállításának megnyitójára.

Megnyitja:

Bacsi János zongoraművész

Kéry Bálint Bence képzőművész

Örömmel látunk minden érdeklődőt előtte a templomban 10 órakor kezdődő istentiszteletre is.

A kiállító művészről:

Győrffy Sándor

1951-ben született Kapolcson. 1970-ben Budapestre költözött, általa választott művészcsoportokban és idős mesterek mellett (Bálint E., Gyarmathy T., Barcsay J.) tanult festészetet és grafikát. Műveket alkot a következő műfajokban: egyedi és sokszorosított grafika, fotó, festészet, szobrászat, mail art, térberendezés, land art, performance.

Eddig 95 önálló kiállítása volt és mintegy 550 csoportos kiállításon vett részt. Művei megtalálhatók 19 ország 58 múzeumában és egyéb közgyűjteményében, valamint számos magángyűjteményben.

1979-ben társalapítója az Art-el művészcsoportnak. Kulturális alelnöke a Muravidék Baráti Kör Kulturális Egyesületnek. A Muravidék című kulturális folyóirat főszerkesztője.

Művésztelepeken dolgozott és szimpozionok résztvevője volt 11 európai országban.

Díjak: Szentendre város Pro Urbe emlékérme (a Vajda Lajos Stúdió tagjaként); XXII. Miskolci Grafikai Biennálé díja; Víz című kiállítás, MAOE díja; In memoriam Shakespeare című kiállítás, MAOE díja; In memoriam Leonardo da Vinci című kiállítás, MAOE díja; XI. Patak Fesztivál, Műanyag című kiállítás Patak-díja; MKITSZ Simsay-díja

Ösztöndíjak: Károlyi Alapítvány, Vence, Franciaország (1979); Fiatal Képzőművészek Stúdiója (1985); Goethe Intézet, Nyugat-Berlin (1988); Künstlerhaus Bethanien, Nyugat-Berlin (1988);

Arapahoe Egyetem, Denver, USA (1990); Hampton Arts International, New York, USA (1990);

Orosz Képzőművészek Szövetsége, Moszkva-Tarusza, Oroszország (1991); MAOE (2003); NKA (2003, 2005, 2006, 2008, 2015); Salzburg város (2006)

Tagságok: MAOE, MKISZ, MGSZ, MFT, MIT, MVT, VLS, MAMŰ, MBKKE, Art9