Egészségügyi-biztonsági előírások | Budai Református Gyülekezet

Egészségügyi-biztonsági előírások

Kérések az istentiszteletre jövők felé:

1. Ne jöjjön istentiszteletre, aki a) beteg; b) beteg személlyel kapcsolatba került az elmúlt 14 napban; c) külföldön volt az elmúlt 14 napban.
  1. Az istentiszteleten van bejárat és kijárat. 1. a bejáratnál kötelező: a) (hibátlan, tiszta) orvosi maszkot szabályosan (szájat, orrot elfedő módon) viselni; b) 1 m távolságot tartani; c) a kihelyezett fertőtlenítővel fertőtleníteni a kezeket; d) megmérettetni a testhőmérsékletet; 2. a kijáratnál kötelező: a) (hibátlan, tiszta) maszkot szabályosan (szájat, orrot elfedő módon) viselni; b) 1 m távolságot tartani.
  2. Az istentisztelet alatt a) a maszk szabályos (szájat, orrot elfedő) viselése kötelező.
  3. A fizikai kontaktus (kézfogás, ölelés, puszi, közelhajolás) tilos.

Kérések a gyülekezeti csoportok / házi csoportok felé:

1. Ne jöjjön csoportra, aki a) beteg; b) beteg személlyel kapcsolatba került az elmúlt 14 napban; c) külföldön volt az elmúlt 14 napban.
  2. A csoportra kötelező a) (hibátlan, tiszta)  maszkot hozni, s a csoportokon kötelező b) az 1 m távolságot tartani.
  3. A csoportokon a maszk szabályos (szájat, orrot elfedő) viselése akkor kötelező, ha azt a csoport vezetője kéri. Egyébként ajánlott.
  4. A fizikai kontaktus, mivel nem csak az érintkezőket veszélyezteti, a csoportra és annak tágabb környezetére is veszélyes és ezért tilos.