Böjti imacsoportok 2021. február 15. | Budai Református Gyülekezet

Böjti imacsoportok 2021. február 15.

Kedves Budai Testvérek!

Ismét közbenjáró imádságra hívjuk a Testvéreket február 17. – húsvéti böjt kezdete – és

április 3-a – nagyszombat – között, gyülekezetünk életéért, közösségeiért, jegyeseiért.

A mi küldetésünk, hogy Isten szeretetét hirdessük  környezetünkben, most is erre hív bennünket az Úr és hisszük, hogy meghallgatja könyörgésünket. Közös imádságainkkal tudjuk kifejezni, hogy szívünkben vágy él Isten országának növekedéséért.

Négy imacsoportot alakítunk, hétről-hétre megosztva az imatémákat a csoportok tagjaival.

A jelentkezőktől azt kérjük, hogy:

– egyéni csendességben imádkozzanak a megadott imatémákért.

– 2-3 alkalommal találkozzanak (interneten) a csoportok közös imádságra, beszélgetésre, az átéltek megosztására.

A csoportokat moderátorok segítik.

A közösség átéléséért 3 zoomos találkozót szervezünk, hogy megismerhessük egymást és közösen kérhessük Isten áldását szolgálatunkra.

CSOPORTOK:

1. Lelkészek, munkatársak, presbiterek, gondokok, önkéntesek szolgálatáért.
  1. Iskolai hittanos gyermekek, családjaik, tanáraik életéért, hitre téréséért.
  1. Gyülekezetünk családjaiért, gyermekeiért, hitük növekedéséért.
  1. Intro (Híd) csoport: Jegyesoktatásra jelentkező párokért, hogy megismerkedjenek a keresztyén gondolkodással társadalom, kapcsolatok, munka, szenvedés stb témákban, illetve halljanak a gyülekezet és a keresztyénség lényegéről.

Imacsoportba az alábbi elérhetőségen lehet jelentkezni

február 15-ig:

Köszönjük a közös imádság szolgálatára való jelentkezést!

Néhány gondolat az előző csoportok tagjaitól:

„Számomra a 40 napos közös imádkozás azt jelentette, hogy mások hite az én hitemet is erősítette. Megismerhettem embereket a gyülekezetből, akikre az óta is szoktam gondolni (pl. Mityu, de

mások is). A diakóniai szolgálat is közelebb került a lelkemhez.”

„A közös-azonos alapgondolatokkal történő- szívből induló imádságoknak nagyobb ereje van, úgy

hiszem. Maga az imádkozó is egy erőtérbe kerül azzal a tudattal, hogy nem egyedül, hanem többekkel együtt imádkozik.”

„Hálás vagyok a közösségért.”

„Még a könnyem is kiperdül, ha rátok gondolok. Közelebb kerültem magamhoz, hozzátok, Istenhez.”

“Nagy az ereje az igaz ember buzgó könyörgésének. ” Jakab 5,16