Alapítványok | Budai Református Gyülekezet

Alapítványok

HAYPÁL ALAPÍTVÁNY

A Haypál Alapítvány 1996-ban jött létre, alapítója a Budai Református Egyházközség. Nevét a budai református gyülekezet első lelkészéről Haypál Benőről kapta. Az Alapítvány célkitűzései között szerepel a fiatal generáció nevelése, műemlékvédelem, kulturális foglalkozások támogatása, az idősek és rászorultak gondozása, a diakónia. Az alapítvány az elmúlt évek során jelentős anyagi támogatást nyújtott a gyülekezeti termek, a parókia átépítéséhez, templomfelújításhoz. Minden évben támogatja az ifjúsági és gyermekmunkát, a gyermekkarácsonyt, a gyülekezet 75 év feletti tagjainak karácsonyi megajándékozását és a gyülekezet egyéb kiadásait. Az alapító egyházközség gyülekezeti életének támogatása mellett – lehetőségein belül – rendszeresen nyújt anyagi és egyéb támogatást a határon túli magyarság számára is. Eddig Erdély és Kárpátalja felé épültek ki szorosabb kapcsolatok. Az Alapítvány pályázaton nyert támogatással hitmélyítő könyv kiadására is vállalkozott. A missziós céllal megjelentetett könyvet 2006-2007-ben sikerült számtalan sok határon túli intézmény, iskola, egyházközség számára eljuttatni. Az egyházközséggel közösen megrendezett és pályázaton nyert támogatással megvalósított Kárpát-medencei bibliai témájú gyermekrajz pályázat kapcsán a Haypál Alapítvány híre, üzenete és könyvajándéka sok Kárpát-medencei testvérünkhöz jutott el. A Haypál Alapítvány továbbra is a budai református gyülekezet életének támogatását tekinti legfőbb célkitűzésének, de nem szem elől tévesztve a határon túli kapcsolatok ápolását sem. Kérjük lehetőségein belül támogassa az alapítvány célkitűzéseit! Támogatását utalhatja az alapítvány fenti bankszámlájára, de igény esetén csekket is küldünk.

Köszönjük mindazok segítségét, akik az alapítványi célok megvalósításhoz a Haypál Alapítvány részére a személyi jövedelemadójuk 1 %-át adóbevallásoknál felajánlották és most is felajánlják!

HAYPÁL ALAPÍTVÁNY: 1011 Budapest Szilágyi Dezső tér 3. Adószám: 18083732-1-41 Telefon: 457-0109

Részletes információkat a Haypál Alapítvány honlapján találhatnak: