Az Atya keze | Budai Református Gyülekezet

Az Atya keze

Hanganyag: a lejátszáshoz Adobe Flash Player (9-es vagy újabb verzió) szükséges, amelynek a legfrissebb változata letölthető innen, valamint a böngészőben engedélyezni kell a JavaScriptet is.

Elhangzás dátuma: 2017.04.02.

Igehirdető: Varga Tünde

Bibliai alapige: Lk 23,44-49

Tizenkét órától három óráig sötétség lett az egész földön. A nap elhomályosodott, a templom kárpitja pedig középen kettéhasadt. Ekkor Jézus hangosan felkiáltott: Atyám, a te kezedbe teszem le az én lelkemet! És ezt mondva meghalt.

Amikor a százados látta, hogy mi történt, dicsőítette Istent, és így szólt: Ez az ember valóban igaz volt.
És az egész sokaság, amely erre a látványra összeverődött, amikor látta a történteket, mellét verve tért haza. Jézus ismerősei pedig mindnyájan és az őt Galileától fogva követő asszonyok távolabb állva szemlélték mindezt.

Lk 23,44-49

1.Letenni és átadni az életet: Nem katasztrófa!

2.Jézus ismeri az Atya kezét

3.Hogy ismerhetem fel én az Atya kezét, és hogy tehetem a kezébe az életem