Áprilisi Tabulatúra klub – Heltai Gáspárral és Szalóczy Pállal | Budai Református Gyülekezet

Áprilisi Tabulatúra klub – Heltai Gáspárral és Szalóczy Pállal

Április 24-én, hétfőn, 19 órakor Szalóczy Pál lesz a vendégünk Heltai Gáspár száz favulája c. műsorával a Szilágyi Dezső téri református templomban.
2017 a reformáció éve REFORMÁCIÓ és RENESZÁNSZ
Heltai Gáspár Fabulái erdélyi reneszánsz muzsikával
1566-ban jelent meg Kolozsvárott Heltai Gáspár 100 fabula című műve, az első magyar nyelvű mese gyűjtemény. Szerzője ajánlása szerint “A bölcs Ezopusnak fabulái és bölcs oktatói beszédei minden magyar olvasóknak kérvén Istentől mind lelki mind testi jókat.”
A Magyar Napló és a Tevan kiadók együttműködésének köszönhetően, a reformáció nevezetes évfordulója alkalmából, a mű facsimile kiadása és a Szalóczy Pál által megszólaltatott hangoskönyv felvétele segít abban, hogy az eredeti kiadás vizuális, helyesírási képét számunkra élvezetessé, és olvasását könnyebbé tegye.