ADY 100 – Lázár Csaba: Ady versek | Budai Református Gyülekezet

ADY 100 – Lázár Csaba: Ady versek

Lázár Csaba, gyülekezetünkhöz is kötődő Kazinczy díjas előadóművész december 9-én, hétfőn,  18 órakor a Szilágyi Dezső tér 3-ban lévő nagyteremben adja elő Ady halálának 100. évfordulójára Ady verseiből összeállított estjét.
Ady Endre házasságára Isten áldását a mi gyülekezetünkben kapta megy első lelkészünk Haypál Benő lelkipásztor közvetítésével.
Januárban Kaiser Gitta festményeivel nyitottuk meg az Ady  emlékévet,és most ezzel a verses-zenés alkalommal zárjuk le.

Szeretettel hívunk mindenkit erre a szépnek ígérkező alkalmunkra.

A műsor időtartama: kb. 50-55 perc. A prózai részeket Négyessy Katalin cselló játéka gazdagítja.

A belépés ingyenes.

“Az élet szent, szép, hatalmas és értékes valami. A sárban is szép, a szűz havasi tetőn is. Mert mélység és magasság az élet.

Semmiféle életben nincs szégyellni való. Pénzt, polgári módot, borostyánt nem hajszoltam. Csak önmagamat akartam megtalálni, s ma már úgy érzem: büszke, szabad és bölcs vagyok. Oh, hogy nincsenek itt a régi falak, hadd mondanám ezt el nekik… És elmondanék még sok mindent. Háládatos lélekkel. Ritkán-ritkán a dalok is megszülettek egy-egy terhes hangulatból. Nagy gyönyörűségektől s borzasztó kétségektől felváltva vonaglott a lelkem. Éltem…. És nincs más igazság, mint az élet.”

Csenki Zsuzsanna
diakóniai gondnok

flottás telefon: + 36 30-618-1069
www.gyulekezet.hu

Budai Református Egyházközség – Ökogyülekezet!
Kérjük, óvja a természetet, ha nem szükséges, ne nyomtassa ki ezt az e-mailt!